Розглянувши протокол про адміністративні правопорушення № 000006 від 09 серпня 2024 року, складений адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Петропавлівської селищної ради на громадянку Жулай Руслану Вікторівну за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення та додані до них матеріалів, виконавчий комітет Петропавлівської селищної ради встановив, що 09 серпня 2024 року о 13 год. 35 хв. Жулай Руслана Вікторівна вдруге, протягом року порушила вимоги пункту 5 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 року № 265, а саме проживання без реєстрації місця проживання малолітньої дитини Щербатенко Максима Романовича, 03 червня 2009 року народження, протягом 11 років 06 місяців та 16 днів, в той час як нормами діючого законодавства передбачено, що батьки або інші законні представники зобов’язані задекларувати/зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Рішенням виконавчого комітету Петропавлівської селищної ради № 785 від 23 травня 2024 року Жулай Руслана Вікторівна вже була притягнута до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 197 КУпАП та застосовано до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн.
Статтею 254 КУпАП передбачено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Крім того, статтею 268 КУпАП регламентовані права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З системного аналізу наведених правових норм КУпАП слід дійти висновку про те, що притягнення до адміністративної відповідальності починається з моменту складання протоколу та його пред`явлення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Прийняття ж постанови за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення є вирішенням такої справи по суті, яка передбачає встановлення наявності складу адміністративного правопорушення або його відсутності та, відповідно, застосування санкції, закриття справи, що відповідає положенням статті 284 КУпАП.
За наведених підстав, виконавчий комітет приходить до висновку, що притягнення Жулай Р.В. до юридичної відповідальності за частиною 2 статті 197 КУпАП слід пов`язувати саме із складанням відносно неї протоколів від 12 квітня 2024 року №№ 000002,000003 та від 09 серпня 2024 року № 000006.
Рішення виконавчого комітету Петропавлівської селищної ради № 785 від 23 травня 2024 року є рішенням, за яким визнана вина та до Жулай Р.В. застосована юридична відповідальність за правопорушення, до якого вона притягувалась.
Відповідно до вимог статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Отже, до Жулай Р.В. застосовані заходи впливу за правопорушення, передбачене ч.2 ст.197 КУпАП шляхом винесення рішення про накладення штрафу, а повторне притягнення до відповідальності за одні й ті самі порушення за які її вже було притягнуто до відповідальності суперечить вимогам статті 61 Конституції України.
Керуючись ст.ст. 219, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.38 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет селищної ради
ВИРІШИВ:
Звільнити від адміністративної відповідальності Жулай Руслану Вікторівну за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 197 КУпАП відповідно до статті 61 Конституції України.
Рішення може бути оскаржене протягом 10-ти днів з дня його прийняття у порядку, визначеному ст.ст. 288-289 КУпАП.
3. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
4. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на відділ комунальної власності та правового забезпечення Петропавлівської селищної ради, контроль залишаю за собою.
В.о. селищного голови Лариса ЗАМУРА
ДОВІДКА
про візування рішення Виконавчого комітету Петропавлівської селищної ради
«Про звільнення від адміністративної відповідальності Жулай Руслану Вікторівну за вчинення адміністративного правопорушення,
передбаченого ч.2 ст.197 КУпАП»
Завізували:
Заступник голови
з питань діяльності
виконавчих органів селищної ради __________ І.ЛЕОНОВ
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету ___________ І.СИСУН
Начальник загального відділу ___________ Ю.МОЙСЮК
Підготував:
Начальник відділу
комунальної власності
та правового забезпечення ___________ А.ЛІГОЦЬКА