Україна
місцеве самоврядування
Петропавлівська селищна рада
Синельниківський район, Дніпропетровська область
Рішення сесії
від 30 листопада 2022р. № № 961 - 22/VIIІ
Схвалено
Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної ради на 2023-2025 роки
Опубліковано 30 листопада 2022

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 2 частини 1 статті 10 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», враховуючи Методичні рекомендації щодо формування і реалізації регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва, з метою створення умов для розвитку малого і середнього підприємництва, підвищення ролі у розв’язанні соціально-економічних проблем розвитку громади, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, регуляторної діяльності, інвестицій, селищна рада


ВИРІШИЛА:


  • 1.Затвердити Програму розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної ради на 2023–2025 роки (далі – Програма), згідно додатку.

2.Структурним підрозділам селищної ради забезпечити організацію виконання завдань і заходів розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної ради на 2023–2025 роки (далі – Програма), згідно додатку.

  • 3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, регуляторної діяльності, інвестицій.




В.о. селищного голови                                                                                           Лариса ЗАМУРА

смт. Петропавлівка

23.11.2022 року

№ 961 - 22/VIIІ



Додаток 1

до рішення сесії

від 23.11.2022 року № 961 – 22 /VIIІ


ПРОГРАМА

розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської 

селищної ради на 2023-2025 роки

 

І. Загальні положення


Розвиток малого та середнього підприємництва є надзвичайно важливим для забезпечення сталого економічного розвитку Петропавлівської селищної ради (далі – ТГ), адже виконує важливі функції формування конкурентного середовища, створення додаткових робочих місць та скорочення безробіття.

Водночас малі підприємства виконують важливу соціальну роль, створюючи та надаючи робочі місця, забезпечуючи джерело доходу для значних прошарків населення.

На сьогодні розвиток бізнесу залишається одним із пріоритетних напрямів загальнодержавної та регіональної економічної політики в Україні.

Програма розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної територіальної громади на 2023-2025 (далі – Програма) розроблена з урахуванням всіх вимог до діючого законодавства України.

Програма розроблена з урахуванням законів України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», «Про Національну Програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також постанови КМУ від 13.12.2017 №1071 «Про затвердження Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України» (зі змінами), а також з урахуванням особливостей, економічних і соціальних проблем Петропавлівської селищної ради.

Програма є важливим інструментом реалізації на місцевому рівні державної політики сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, активізації політики щодо зайнятості населення, розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності та направлена на створення умов для стійкого розвитку господарюючих суб’єктів, підвищення їх ролі у вирішенні завдань соціально- економічного розвитку громади.

 

ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої направлена Програма


Мале і середнє підприємництво відіграє важливу роль у здійсненні економічних реформ, вирішення соціально-економічних потреб мешканців та зростання рівня їх життя.

Метою діяльності місцевої влади є створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва громади, підтримка активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату.

При цьому, частка суб’єктів малого та середнього підприємництва (СПД) у загальній кількості суб’єктів господарювання всіх форм власності, що працюють на території селищної ради орієнтовно становить 84%.

Загальна кількість суб’єктів господарювання підприємств та організацій всіх форм власності складає 446 осіб, зареєстровані на території селищної ради складає 390 осіб.

(довідково: 52 підприємства, організації які сплачують податки до бюджету селищної ради але зареєстровані в інших регіонах: СФГ, ПП, банки, аптеки, АЗС, промислові та залізничні підприємства, послуги зв’язку та інші)

Суб’єктів підприємницької діяльності (СПД) на території селищної ради працює 373 особи, а саме по галузі сільського господарства та торгівлі:

8 середні підприємства сільського господарства (ТОВ, АФ, СФГ, ПП займана площа сільськогосподарських земель, яких складає більше 300 га);

10 малі підприємства (СФГ,ПП, займана площа сільськогосподарських земель, яких складає менше 300 га);

355 (фізичні особи - підприємці (ФОП) роздрібна торгівля та послуги, фізичні особи землекористувачі (ПП).

Більшість з них забезпечують зайнятість населення, створюючи робочі місця та сплачуючи значну частку надходжень до бюджету територіальної громади.

Так, у сфері сільського господарства, роздрібної, оптової торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення здійснюють господарську діяльність 373 представника малого бізнесу та мікро підприємства, що дають змогу забезпечувати населення продовольчими та непродовольчими товарами та необхідними послугами.



Вид діяльності

Фізичні особи - підприємці

Юридичні особи

разом

І.

СПД, що зареєстровані на території Петропавлівської громади, з них:

1.1

Сільське господарство

25

16

41

1.2.

Торгівля:





оптової торгівлі





роздрібної торгівлі

355

2

357


фармацевтичні





торгівля паливом


1

1

1.3

підприємства ресторанного господарства


1

1

1.4

підприємства побутового обслуговування

3


3

1.5

перукарні

8


8

ІІ.

СПД, що не зареєстровані, але здійснюють діяльність на території Петропавлівської громади, з них:



18


18

2.1.

- сільське господарство


3

3


оптової торгівлі


2

2


роздрібної торгівлі


4

4


фармацевтичні


5

5


торгівля паливом


4

4

2.2.

підприємства побутового обслуговування


1

1


Станом на 01.11.2022 року торгівельна мережа роздрібної, оптової торгівлі, громадського харчування та сфера побутового обслуговування населення на території громади складається з 129 торгових точок, а саме:


1 центральний ринок (899 торгівельних місць) (смт. Петропавлівка)

1 (супер) маркет «VARUS» (смт. Петропавлівка)

80 магазинів (в т.ч: 46 продукти харчування, 34 інші: битова хімія, магазини меблів, побутова техніка, господарчі товари, канцелярські товари, автомагазини та ін.)

12 павільйонів (продукти харчування, продаж води, квітів, кофе, випічка хлібобулочних виробів, тощо) (смт. Петропавлівка)

1 ресторан (смт. Петропавлівка)

6 кафе громадського харчування (смт. Петропавлівка)

8 перукарень (смт. Петропавлівка)

1 салон краси (епіляція) (смт. Петропавлівка)

2 фотосалони (смт. Петропавлівка)

3 шиномонтаж (смт. Петропавлівка)

1 спортивний зал (смт. Петропавлівка)

1 ігровий зал (дитячий) (смт. Петропавлівка)

2 стоматологічні клініки (смт. Петропавлівка)

5 аптек (смт. Петропавлівка)

5 АЗС (смт. Петропавлівка)

Примітка: В загальному переліку магазинів: по Самарському старостату 5 магазинів, в тому числі 4- продукти харчування 1 -господарчі товари, по Лозівському старостату 4 магазини – продукти харчування).

Спрощена система оподаткування (спеціальний податковий режим), запроваджений для зниження податкового навантаження та стимулювання розвитку малого підприємництва, адже вона суттєво спрощує процедуру сплати податків та декларування прибутків.

Так, за спрощеною системою оподаткування скористалися 373 платника, в тому числі 8 юридичних осіб (ІІІ група), 355 фізичних осіб- підприємців (І-ІІ групи) та 15 сільськогосподарських товаровиробників (ІVгрупа).

Аналізуючи стан виконання дохідної частини місцевого бюджету за 2021-2022 роки, відсоток надходжень єдиного податку з фізичних та юридичних осіб до власних доходів складає 19,2 та 19,3 відсотка, відповідно.

Слід відмітити що динаміка надходжень до бюджету від суб’єктів підприємницької діяльності за останні роки не зменшується.

(до відома: фактично надійшло власних доходів без урахування трансфертів у 2021 році 45 430,6 тис. грн. в тому числі: частка надходжень єдиного податку – 8 725,5 тис. грн. (19,2%).

(очікується власних надходжень у 2022 році при затвердженому плані 45 280,0 тис. грн., в тому числі: частка надходжень єдиного податку – 8 720,7 тис. грн. (19,3 %)

Структура власних доходів (без урахування трансфертів) Петропавлівської селищної ради на 2022 рік



На території селищної ради відповідно до затверджених рішень селищної ради та Податкового Кодексу України діють фіксовані ставки єдиного податку а саме:

1) для платників єдиного податку І групи– 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму ;

2) для платників єдиного податку ІІ групи– 20 % (довідково: відповідно до ст.293 Податкового кодексу України для платників єдиного податку ІІ групи встановлюється податок в межах до 20 % МЗП);

3) для платників єдиного податку ІІІ групи :

- 3 % доходу – у разі сплати податку на додану вартість відповідно до Податкового Кодексу України;

- 5 % - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

4) для групи платників єдиного податку ІV групи розмір ставок з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить у відсотках (%) бази оподаткування), а саме:

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ розташованих у гірських зонах та на поліських територіях а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого грунту) – 0,95 відсотків;

- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57 відсотків;

- для земель водного фонду – 2,43 відсотка;

- для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого грунту – 6,33 відсотка.

Державним реєстратором надаються послуги у сфері реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців.

З початку поточного року Центром надання адміністративних послуг надано 5 777 адміністративних послуг.

За даними відділу надання соціальних послуг (Центру зайнятості) в поточному році станом на 01.11.2022 року на території Петропавлівської селищної ради отримали статус безробітного працівника в кількості 101 особа.

З метою створення умов для повної зайнятості населення відділом працевлаштовано в поточному році 82 особи.

Розглядаючи перспективу розвитку малого та середнього бізнесу, варто акцентувати увагу на покращенні інформаційно – консультаційного обслуговування, в межах якого повинна надаватися допомога з проблем формування та функціонування малих та середніх підприємств.

З метою стимулювання ефективного розвитку бізнесу в громаді, необхідно створювати належні умови для залучення молоді до підприємницької діяльності.

Така підтримка проявляється в наданні консультацій зі створення та започаткування власної підприємницької діяльності, проведенні різного роду заходів.

Обов’язковою умовою запровадження діалогу між місцевою владою та представниками бізнесу є встановлення системи зворотного зв’язку.

З метою інформаційно-консультативної підтримки малого бізнесу на інформаційному сайті територіальної громади «СтрімкоUA media» висвітлюється інформація про можливість долучитись фізичним та юридичним особам, зацікавленим у відкритих конкурсах, проектах, програм, отримання різних грантів із міжнародних організацій для підтримки малого та середнього бізнесу, а також для бізнес – початківця.

Політика місцевої влади у цій сфері спрямована на приєднання громади до участі міжнародних програм, розробленні проектів місцевого економічного розвитку на умові співфінансування коштів місцевого бюджету та коштів донорів.

На ситуацію в сфері малого і середнього підприємництва негативно впливає неналежна фінансова підтримка з боку держави, низький рівень професійних знань та досвіду підприємців- початківців щодо умов започаткування та ведення підприємницької діяльності, недостатня розвиненість інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва, обмежені можливості щодо ресурсного та інформаційного забезпечення СП, постійне підвищення вартості енергоресурсів, сировини, матеріалів.

Крім того, на розвиток малого і середнього підприємництва негативно впливає складна суспільно- політична ситуація, постійні зміни в податковому законодавстві, коливання курсу валют, інфляційні процеси.

Значною перешкодою для активного розвитку малого і середнього підприємництва є обмеженість доступу до фінансових ресурсів як довгострокового так і короткострокового характеру. Високі відсоткові ставки за кредитами та суворі вимоги до вартості застави заважають проведенню широкого кредитування малого і середнього підприємництва та зменшують попит ними на банківські кредити.

Також до проблемних аспектів сфери малого і середнього підприємництва слід віднести низький рівень підтримки власного продукту (бренду), що призводить до зниження обсягу реалізації продукції, невідповідність сервісу обслуговування споживачів сучасним вимогам та тенденціям ринку, обмеження просування вироблених товарів (послуг, робіт) місцевих виробників на споживчих ринках.

Тож, заходи цієї Програми спрямовані на розв’язання ряду проблем на місцевому рівні.

ІІІ. Мета Програми

Метою Програми є створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу, підвищення його ролі у вирішенні соціально-економічних проблем розвитку громади, підвищення рівня конкурентноспроможності та забезпечення зайнятості населення шляхом підтримки підприємницької ініціативи шляхом вдосконалення процесу надання адміністративно- дозвільних процедур, інформаційно- консультативної, ресурсної, фінансово-кредитної на навчально-методичної підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Основними напрямами розвитку малого і середнього підприємництва є:

підвищення конкурентноспроможності продукції місцевих виробників та їх експортного потенціалу;

розвиток та підтримка нових видів діяльності малого і середнього підприємництва;

розширення мережі об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;

стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва в напрямах соціально-економічного розвитку громади;

створення сприятливого середовища для розвитку молодіжного підприємництва;

забезпечення продуктивної зайнятості населення, в тому числі його соціально вразливих верств, за рахунок створення нових робочих місць на діючих і новостворених малих та середніх підприємствах та активізації самозайнятості;

удосконалення правових, економічних і організаційних умов для стійкого розвитку малого і середнього підприємництва;

методична, інформаційна, консультаційна , освітня та юридична допомога малому підприємництву;

залучення міжнародної донорської допомоги для підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва.


ІV. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми

Для економічного розвитку територіальної громади визначено стратегічні цілі, а саме:

диверсифікація структури місцевої економіки;

розвиток підприємництва;

створення позитивного іміджу територіальної громади

Завдяки розвитку малого бізнесу можливе створення нових робочих місць для реалізації потреб громади в послугах.

Доцільно мешканців громади консультувати з питань розробки бізнес-планів для створення у громаді нових підприємств з робочими місцями, в тому числі в сільській місцевості.

Слід продовжувати формування позитивного іміджу громади на основі своєї економічної унікальності та конкурентних переваг.

Це, в свою чергу, забезпечуватиме просування інформації, необхідної для інвестора та внутрішньому та зовнішньому ринках, рекламу інвестиційних ресурсів та умови для розміщення інвестицій на території громади, формування іміджу громади як території зі сприятливим інвестиційним кліматом та спроможністю влади до плідної співпраці.

Головним розпорядником коштів на реалізацію Програми є виконавчий комітет Петропавлівської селищної ради.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів бюджету територіальної громади, за кодами класифікації видатків в межах бюджетних призначень, затверджених селищною радою на відповідний рік (Додаток 2).


V. Завдання, заходи Програми та результативні показники

 

Забезпечення виконання Програми передбачається шляхом виконання заходів виконавцями Програми.

Основними завданнями Програми, є:

нормативне регулювання підприємницької діяльності;

фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка;

ресурсне та інформаційне забезпечення.

Очікуваними результатами виконання заходів програми, є:

збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва на 5 %;

збільшення частки товарів місцевого виробництва на споживчому ринку;

організація та проведення виставок (ярмарок, дегустацій) продукції місцевих товаровиробників;

створення нових робочих місць та зниження безробіття;

залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до проходження навчання, стажування, в тому числі за кордоном, перепідготовки;

участь, організація та проведення семінарів, тренінгів, навчання, тощо;

збільшення кількості учасників семінарів, тренінгів;

залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі у співфінансуванні проектів розвитку територіальної громади, у тому числі на умові державно-приватного партнерства;

підвищення позитивного іміджу суб’єктів малого і середнього підприємництва та їх продукції;

Для забезпечення якісного виконання та дієвого контролю за реалізацією Програми розроблено перелік завдань і заходів із зазначенням очікуваних результатів та необхідних обсягів фінансування (Додаток 3).


VI. Координація та контроль за ходом виконання Програми


Координацію та контроль за станом виконання Програми здійснює виконавчий комітет селищної ради – головний розпорядник коштів та постійна комісія селищної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, регуляторної діяльності, інвестицій.

Виконавцями заходів Програми є: виконавчий комітет Петропавлівської селищної ради, Відділ надання соціальних послуг у Петропавлівському районі центр зайнятості (за згодою), суб’єкти МСП (за згодою), тощо.

Відповідальним виконавцем Програми є сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності (далі – виконавець) виконавчого комітету Петропавлівської селищної ради, який визначає першочерговість виконання заходів, з урахуванням потреб малого і середнього підприємництва, наявності фінансових ресурсів та інших ресурсів.

В ході реалізації Програми відповідальний виконавець забезпечує координацію роботи з іншими виконавцями Програми.

Відповідальний виконавець здійснює моніторинг виконання заходів Програми протягом терміну її виконання.

Щорічно у складі звіту про підсумки соціально-економічного розвитку громади готує інформацію про хід виконання Програми за попередній рік та завдання на наступний.

В період реалізації заходів Програми до неї можуть вноситись зміни і доповнення після відповідного погодження на постійних комісіях та затвердження селищною радою.




Секретар селищної ради Лариса ЗАМУРА




Додаток 1

до Програми розвитку малого

і середнього підприємництва Петропавлівської селищної територіальної громади на

2023-2025 роки


ПАСПОРТ

регіональної цільової Програми


1.

Ініціатор розроблення Програми

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності Петропавлівської селищної ради

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми


3.

Головний розробник Програми

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності Петропавлівської селищної ради

4.

Співрозробники Програми

-

5.

Відповідальний виконавець Програми

Виконавчий комітет Петропавлівської селищної ради, Відділ надання соціальних послуг у Петропавлівському районі центр зайнятості (за згодою), суб’єкти МСП (за згодою)

6.

Співвиконавці (учасники) Програми

Відділ надання соціальних послуг у Петропавлівському районі центр зайнятості (за згодою), суб’єкти МСП (за згодою)

7.

Термін реалізації Програми

2023-2025 роки

7.1

Етапи виконання Програми (для довгострокової програми)

1 (один) етап

8.

Мета Програми

Сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, створення сприятливих умов для відкриття, ведення і зростання малого і середнього підприємництва шляхом консолідації зусиль усіх заінтересованих сторін, що забезпечить соціально-економічний розвиток територіальної громади та підвищить рівень життя населення


9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, тис. грн.:



Обсяги фінансування, всього, тис. грн

За роками виконання, тис. грн

2023

2024

2025

Державний бюджет

-

-

Обласний бюджет

-

-

-

-

Місцевий бюджет

255,0

85,0

85,0

85,0

Інші джерела

-

-

-


Усього

255,0

85,0

85,0

85,0


10. Очікувані кінцеві результати виконання регіональної цільової Програми:


збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва на 5 %;

збільшення частки товарів місцевого виробництва на споживчому ринку;

організація та проведення виставок (ярмарок, дегустацій) продукції місцевих товаровиробників;

створення нових робочих місць та зниження безробіття;

залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до проходження навчання, стажування, в тому числі за кордоном, перепідготовки;

участь, організація та проведення семінарів, тренінгів, навчання, тощо;

збільшення кількості учасників семінарів, тренінгів;

залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі у співфінансуванні проектів розвитку територіальної громади, у тому числі на умові державно-приватного партнерства;

підвищення позитивного іміджу суб’єктів малого і середнього підприємництва та їх продукції;


Координація та контроль за виконанням:


Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності селищної ради готує звіт щоквартально до 15 числа місяця, що настає за звітним, про виконання Програми та надає проект рішення про затвердження звіту на чергову сесію селищної ради




Секретар селищної ради Лариса ЗАМУРА

 
 

Додаток 2

до Програми розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної територіальної громади на 2023-2025 роки


ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 


Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Зміст заходів Програми з виконання завдання

Відповідальні за 

виконання

Строки виконання

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування за роками виконання, тис. грн

Очікуваний результат

від виконання заходу


Усього

2023

2024

2025



1. Створення сприятливого середовища для розвитку малого і середнього підприємництва


Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, оприлюднення їх на офіційному сайті Петропавлівської селищної ради.




Відділи, сектори, комунальні заклади селищної ради




Протягом

2023 – 2025 років

Державний бюджет

-

Забезпечення принципів передбачуваності, доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки. Вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання. Недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних регуляторних актів


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

-


Інші джерела

-


1.2. Проведення аналізу регуляторного впливу проектів регуляторних актів




Відділи, сектори, комунальні заклади селищної ради– розробники регуляторних актів (постійно),

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності (узагальнення)

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет


Забезпечення відкритості та прозорості діяльності селищної ради як регіонального інституту органу місцевого самоврядування.



Обласний бюджет



Місцевий бюджет



Інші джерела



1.3. Проведення публічного обговорення проектів регуляторних актів з громадскістю




Відділи, сектори селищної ради, громадські об’єднання (за згодою),


Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Реалізація права громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань у здійсненні державної регуляторної політики





Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

-

-

-

-


Інші джерела

-


1.4. Забезпечення виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів.


1.5. Організація та проведення спеціалізованих тренінгів, круглих столів, семінарів для фахівців місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань реалізації державної регуляторної політики та

практичного застосування норм регуляторного законодавства

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Посилення професійно-кваліфікаційного рівня фахівців органу місцевого самоврядування щодо практичної реалізації норм Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, зокрема з планування регуляторної діяльності, підготовки аналізу регуляторного впливу, проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів, їх перегляду


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

-


Інші джерела

-


1.6. Забезпечення оприлюднення у друкованих засобах масової інформації прийнятих регуляторних актів

Відділи, сектори, комунальні заклади селищної ради



Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

Доступ громадян суб’єктів МСП до публічної інформації у формі відкритих даних.

Формування високого рівня довіри громадян, суб’єктів господарювання.


Обласний бюджет


Місцевий бюджет

15,0

5,0

5,0

5,0


Інші джерела



2. У сфері дозвільної системи








2.1. Участь адміністраторів та державних реєстраторів в семінарах, нарадах, тренінгах та навчаннях з підвищення кваліфікації адміністраторів ЦНАП

2.2. Розширення переліку адмінпослуг, що надаються через ЦНАП






ЦНАП,

Відділ державної реєстрації











Протягом

2023 – 2025 років






Державний бюджет

Підвищення професійно-кваліфікаціїного рівня фахівців ЦНАП та держреєстраторів


Збільшення переліку адмінпослуг, збільшення надходжень до місцевого бюджету








Обласний бюджет


Місцевий бюджет

45,0

15,0

15,0

15,0


Інші джерела

-



3. Поліпшення доступу малого і середнього підприємництва до фінансування


























3.1. Інформування суб’єктів МСП з питань існуючих механізмів фінансово- кредитної підтримки бізнесу на державному рівні та іноземних кредитних ліній


Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності







Підвищення рівня фінансової культури суб’єктів господарювання, забезпечення вільного доступу до узагальненої інформації про програми кредитування бізнесу та їх умови



3.2. Проведення форумів, круглих столів, семінарів, тренінгів, майстер-класів, конкурсів для суб’єктів МСП, учасників АТО, жінок, інвалідів, безробітних, внутрішньо переміщених осіб щодо відкритих конкурсів, проєктів, грантів донорських організацій на власну справу та інших програм підтримки та розвитку бізнесу

Відділи, сектори селищної ради,

старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Забезпечення вільного доступу до інформації, надання консультативної підтримки зацікавленим особам юридичним та фізичним особам у відкритих конкурсах, програмах підтримки та розвитку власного бізнесу щодо заповнення заявок для участі в проєктах.

Підвищення кваліфікаційного рівня суб’єктів господарювання у сфері управління, маркетингу, права, оподаткування. Сприяння у працевлаштуванні вразливого населення, розвиток мікробізнесу, подолання кризових явищ та підвищення економічного потенціалу регіону в цілому


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

15,0

5,0

5,0

5,0


Інші джерела

-


3.3. Розвиток підприємницького потенціалу із залученням представників малого і середнього підприємництва, зокрема шляхом демонстрації успішних бізнес-проєктів

Відділи та сектори селищної ради, старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Підвищення рівня поінформованості та обізнаності заінтересованих осіб та мешканців регіону щодо підприємницької діяльності


Обласний бюджет

-

-

-

-


Місцевий бюджет

30,0

10,0

10,0

10,0










4. Популяризація підприємницької культури та розвиток підприємницьких навичок

4.1 Сприяння у співпраці між суб’єктами малого і середнього підприємництва та професійно-технічними і навчальними закладами


Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності та відділ освіти, молоді і спорту, старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Адаптація навчальних програм до потреб ринку праці, у тому числі шляхом проведення профорієнтаційних заходів


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

-


Інші джерела

-


4.2. Проведення регіонального заходу в рамках впровадження Європейського тижня малого і середнього підприємництва в Україні

Сектор економічного розвитку інвестиційної діяльності, старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Популяризація підприємницької діяльності та кращих практик розвитку власної справи (участь у навчальних заходах)


Обласний бюджет






Місцевий бюджет

45,0

15,0

15,0

15,0


Інші джерела

-


4.3. Популяризація підприємництва серед окремих категорій населення (внутрішньо переміщені особи, звільнені у запас або відставку, молодь, старше покоління)

Сектор економічного розвитку інвестиційної діяльності, старостати, Центр зайнятості (за згодою), старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

-

Залучення окремих категорій населення до сфери підприємництва


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет

-


Інші джерела

-


5. Підвищення конкурентоспро- можності та інноваційного потенціалу малого і середнього підприємництва

5.1. Проведення аналізу інфраструктури підтримки підприємництва з метою виявлення існуючих недоліків у діяльності та їх спроможності в наданні якісних послуг суб’єктам малого і середнього підприємництва, у тому числі забезпечення ефективного представництва їх інтересів в межах державно-приватного діалогу


Сектор економічного розвитку інвестиційної діяльності ,центр зайнятості (за згодою), громадські об’єднання

(за згодою), старостати

Протягом

2023 – 2025 років

Державний бюджет

-

Розширення діючої мережі інфраструктури підтримки підприємництва


Обласний бюджет

-


Місцевий бюджет


Інші джерела


5.2. Проведення серед сільського населення, малих і середніх виробників сільськогосподарської продукції інформаційно-просвітницької роботи з популяризації розвитку сільськогосподарської кооперації



Сектор економічного розвитку інвестиційної діяльності, старостати, Центр зайнятості (за згодою), громадські об’єднання (за згодою), старостати

Протягом

2023 – 2025 років


Державний бюджет

Поширення інформації та залучення сільського населення до сільськогосподарської кооперації


Обласний бюджет


Місцевий бюджет


Інші джерела

 

5.3. Сприяння впровадженню суб’єктами малого і середнього підприємництва моделей сталого споживання та виробництва, „зелених практик”, включаючи впровадження систем екологічного менеджменту, екологічної сертифікації та екологічного маркування згідно з вимогами міжнародних стандартів

Сектор економічного розвитку інвестиційної діяльності, старостати

Протягом

2023 – 2025 років

Державний бюджет

-

Підвищення інформованості суб’єктів малого і середнього підприємництва про переваги екологізації підприємницької діяльності

Обласний бюджет

-

Місцевий бюджет

-

Інші джерела

-

5.4. Впровадження гендерної політики шляхом сприяння розвитку жіночого підприємництва.

Підтримка в рамках проекту «Безпечне економічне середовище для жінок – безпека та мир для всіх» за реалізації Бізнес Мережі Сільських жінок України та за підтримки Жіночого Фонду миру та гуманітарної допомоги /ООН Жінки в Україні

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності, старостати (інформаційний супровід)



Термін

Подачі заявок

01.01.2023

- 01.04.2023

Державний бюджет

Створення єдиного інформаційного простору в рамках гендерної рівності для надання послуг жінкам-підприємцям у вигляді консультаційної підтримки. В рамках гранту отримання супроводу юриста, бухгалтера, економіста, спеціалістів з сертифікації, маркетингу, реклами, онлайн-заходи

Обласний бюджет

Місцевий бюджет

Інші джерела

5.5. Проведення щорічного конкурсу «Кращий підприємець року Петропавлівської селищної територіальної громади»



Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності, старостати

Протягом

2023 – 2025 років

Місцевий бюджет

45,0

15,0

15,0

15,0

Визначення позитивного іміджу підприємництва в громаді, визначення кращих підприємців року в громаді.

5.6. Формування та підтримання бази даних суб’єктів МСП, зареєстрованих на території громади

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності, старостати

Протягом

2023 – 2025 років

Місцевий бюджет

-

-

-

-

5.7.Організація та проведення виставки- ярмарку «Петропавлівський товаровиробник» для просування продукції місцевих товаровиробників

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності, старостати, суб’єкти МСП

Протягом

2023 – 2025 років

Місцевий бюджет

30,0

10,0

10,0

10,0

Збільшення виставково-ярмаркових заходів, популяризація результатів діяльності місцевих підприємців громади

5.8. Організація та проведення конкурсу дитячого малюнку «Підприємці Петропавлівщини очима дітей» із залученням учнів початкових класів шкіл громади

Сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності, Відділ освіти, молоді та спорту

Протягом

2023 – 2025 років

Місцевий бюджет

15,0

5,0

5,0

5,0

Збільшення кількості профорієнтаційних заходів для школярів, популяризація діяльності місцевих підприємців громади








Збільшення кількості профорієнтаційних заходів для школярів, популяризація діяльності місцевих підприємців громади


 

5.9. Організація та проведення тематичних зустрічей з учнями шкіл громади «Від школяра до бізнесмена» за участю провідних підприємців громади

Місцевий бюджет



15,0

5,0

5,0

5,0

Усього за Програмою:

Місцевий бюджет

255,0

85,0

85,0

85,0


РАЗОМ

255,0

85,0

85,0

85,0
















Секретар селищної ради Лариса ЗАМУРА

 

 

 

 
 

Додаток 3

до Програми розвитку малого і

середнього підприємництва

Петропавлівської селищної

ради на 2023-2025 роки

 

 

 

 

 

 

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ

 

 

 


Назва показника

Одиниця виміру

Вихідні дані на початок дії програми

Зазначення показників

І етап виконання програми

2023

2024

2025

Економічні











од.

Кількість СПД

(юридичні та фізичні), разом

373

378

380


од.

Кількість діючих малих та середніх підприємств


18


18

18


од.

Чисельність підприємців – фізичних осіб

355

360

365



осіб

Чисельність підприємців, які пройдуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації


15

15

15







Секретар селищної ради Лариса ЗАМУРА



Додаток 4

до Програми розвитку малого і середнього підприємництва Петропавлівської селищної

ради на 2023-2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ





тис.грн.

Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

Всього витрат на виконання програми

І етап

2023

2024

2025

1

2

3

4

5

Обсяг ресурсів, всього, в тому числі:

85,0

85,0

85,0

255,0

державний бюджет

-

-

-

-

селищний бюджет

85,0

85,0

85,0

255,0

кошти інших джерел

-

-

-

-

 






Секретар селищної ради                                                                                    Лариса ЗАМУРА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux